Gronik | Atrakcje w okolicy
15885
page-template-default,page,page-id-15885,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-17.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Atrakcje w okolicy

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska to najpopularniejszy w Polsce kompleks narciarski. Urozmaicenie tras narciarskich oraz łagodne stoki zachęcają do spędzeniu tutaj czasu z całą rodziną. Do dyspozycji narciarzy przygotowano szereg nowoczesnych wyciągów narciarskich i kolei krzesełkowych jak również doskonale przygotowane trasy zjazdowe:

 • kolej linowa 4 os. o długości 540m i różnicy wzniesień 150m, przepustowość wyciągu ok. 2300 osób/h, czas wyjazdu 3,0 min.
 • kolej linowa 6 os. o długości 1350m i różnicy wzniesień 200m, przepustowość wyciągu ok. 3000 osób/h, czas wyjazdu 4,5 min.
 • kolej linowa 3 os. o dł. 1380m i różnicy wzniesień 210m, przepustowość wyciągu, ok. 1200 osób/h, prędkość jazdy, ok. 2m/s
 • kolej linowa 4 os. o dł. 800m i różnicy wzniesień 170m, przepustowość wyciągu, ok. 2000 osób/h, prędkość jazdy, ok. 2,5m/s
 • kolej linowa 6 os. o dł. 1090m i różnicy wzniesień175m, przepustowość wyciągu, ok. 3000 osób/h, prędkość jazdy, ok. 5m/s, wyposażona w osłony przeciwwietrzne, system ogrzewanych, miękkich, tapicerowanych siedzeń oraz system KID-STOP®
 • Kolej Linowa „Jankulakowski” o dł. 800m i różnicy wzniesień 150m, przepustowość wyciągu, ok. 3000 osób/h, prędkości jazdy, ok. 5m/s, wyposażona w osłony przeciwwietrzne, system ogrzewanych, miękkich, tapicerowanych siedzeń oraz umożliwiająca transport dzieci poniżej 125cm wzrostu.
 • NOWOCZESNA 6 os. Kolej Linowa „REMIASZÓW” o dł. 900m i różnicy wzniesień 175m, przepustowość wyciągu, ok. 3000 osób/h, prędkości jazdy, ok. 5m/s, wyposażona w osłony przeciwwietrzne, system ogrzewanych, miękkich, tapicerowanych siedzeń oraz umożliwiająca transport dzieci poniżej 125cm wzrostu.
 • talerzykowy o dł. 300 m i róznicy wzniesień 60 m, przepustowości 800 osób /h, obok znajduje się profesjonalny snow park.
 • 2 wyciągi narciarskie orczykowe o dł. 690m każdy i różnicy wzniesień 155m, przepustowość wyciągów to 2 x 1000 osób/h, prędkość jazdy, ok. 3,2m/s

Nartostrady zostały tak wytyczone aby mogli korzystać z nich narciarze i snowboardziści posiadający różne umiejętności jazdy.

Do dyspozycji jest 8 tras narciarskich
Nowa trasa wzdłuż kolei Jankulakowski o długości 900m

Trasa łatwa o długości 1900m łącząca górna stację kolei nr III z dolną stacją kolei nr VI to alternatywa dla narciarzy którzy nie czują się pewnie na trudnych trasach.

Oprócz infrastruktury narciarskiej, ośrodek dysponuje własnymi bezpłatnymi parkingami na ok. 2000 samochodów osobowych i autokary. Na górnej stacji kolei nr I,II, VI bezpłatne WC. Przy dolnych jak i przy górnych stacjach znajdują się karczmy, w których można się posilić. Każda karczma posiada również darmowe WC.

Na miejscu wypożyczalnia sprzętu sportowego i serwis narciarski, profesjonalna szkoła narciarska, w pogotowiu ratownicy TOPR.

Termy Bania

Terma Bania to kompleks basenów, łączących w sobie zalety wodnego parku rozrywki z filozofią termalnego wypoczynku. Zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne baseny napełnione są wodą termalną, przez cały rok utrzymującą temperaturę w przedziale 34°C – 38°C, charakteryzującą się korzystnym stopniem mineralizacji, czyli zawierającą między innymi takie mikroelementy jak siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Tak zróżnicowany skład wody to idealne źródło zdrowia, poprawiające kondycję fizyczną i pozytywnie wpływające na komfort życia.

W Termie Bania zadbano zarówno o potrzeby rodzin z dziećmi jak i osób starszych, nastawionych na odpoczynek w ciszy i spokoju. Dlatego też baseny podzielono na dwie strefy:

 • Strefę Zabawy
 • Strefę Relaksu

BASENY Gorący Potok z naturalną, surową wodą siarkową w Szaflarach

Udostępniamy Państwu kompleks kilkunastu unikalnych basenów z naturalna, surową wodą siarkową, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Fontanny, wodotryski, masaże wodne i gejzery gwarantują doskonałą zabawę dzieciom i dorosłym. Lecznicza woda siarkowa pozwoli Państwu zadbać o zdrowie i urodę, a styl obiektu pozostający w harmonii z naturą z pewnością będzie miły dla oka. Milusińscy w kompleksie znajdą mnóstwo ciekawych miejsc do zabawy w tym przedszkole wodne (otwarcie styczeń 2016 roku), basen dziecięcy ze zjeżdżalnią „Wet bubble”.

Woda w nieckach basenowych jest uzdatniana za pomocą lamp UV oraz za pomocą innej innowacyjnej metody, dzięki czemu do wody nie są dodawane żadne substancje i mieszaniny chemiczne, mogące niekorzystnie wpłynąć na komfort kąpieli. Ponadto dbając o Państwa zdrowie, prowadzimy stały i systematyczny nadzór nad jakością wody w naszych nieckach basenowych, czego potwierdzenie znajdą Państwo w niżej publikowanych badaniach wody, przeprowadzonych w akredytowanym labolatorium.

Woda termalna, która uzyskuje status leczniczej, na wpływie posiada temperaturę minimum 20°C.

Podział wód termalnych w geologii i balneologii jest następujący:

 • wody bardzo zimne o temperaturze do 4°C,
 • wody zimne o temperaturze 4°C – 20°C,
 • wody ciepłe o temperaturze 20°C – 37°C,
 • wody gorące o temperaturze 37°C – 42°C,
 • wody bardzo gorące o temperaturze 42°C – 100°C
 • wody wrzące o temperaturze powyżej 100°C [34, 35]

Lecznicze wody termalne można podzielić ze względu na normalną temperaturę ciała człowieka (37°C), czyli:

 • wody hipotermalne o temperaturze poniżej 37°C,
 • wody izotermalne o temperaturze bliskiej 37°
 • wody hipotermalne o temperaturze powyżej 37°C [34].

I wiele więcej…